Oczyszczalnie hybrydowe
Hybrydowe oczyszczalnie ścieków działają na zasadzie złoża biologicznego i osadu czynnego. Gwarantują bardzo skuteczną redukcję zanieczyszczeń i możliwość montażu niemalże na wszystkich rodzajach gruntów. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, które niesie za sobą szereg korzyści.
Charakterystyka hybrydowych oczyszczalni ścieków
Oczyszczalnie hybrydowe to innowacyjne i wygodne systemy, które dodatkowo są bardzo wydajne. Dzięki braku konieczności budowania drenażu nie wymagają dużej powierzchni do montażu i mogą być zainstalowane na każdym rodzaju gruntu. Posiadają mocno zautomatyzowany system pracy, który gwarantuje komfort użytkowania. Dzięki zastosowanym technologiom jeszcze lepiej przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego przed szkodliwymi substancjami - proces oczyszczania ścieków odbywa się bowiem w szczelnych zbiornikach, a nie w gruncie. Są idealnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych, ale także niedużych hoteli, pensjonatów czy lokali gastronomicznych.
Jak działają hybrydowe oczyszczalnie ścieków?
Przydomowe hybrydowe oczyszczalnie ścieków wyposażone są w rozwinięty technologicznie system. Proces oczyszczania rozpoczyna się od intensywnego napowietrzania, dzięki któremu powstaje osad czynny. Następnie miesza się ze świeżymi ściekami, które zostają doprowadzone bezpośrednio do reaktora biologicznego. W tym przypadku powietrze nie tylko dostarcza tlen, powodując rozrost mikroorganizmów, ale także efektywnie miesza ścieki.
Tańszym, lecz nieco mniej uniwersalnym oraz innowacyjnym rozwiązaniem, są oczyszczalnie drenażowe, które z kolei świetnie sprawdzą się w miejscach, do których nie dociera miejski system kanalizacji.